mom šátky

DSC_0921.jpg

proč si myslíme, že máme ty nejlepší šátky?

MOM = Minimální OMnifera

MOM je dítětem legendární české šátkové značky OMNIFERA

OMNIFERA vyrábí exkluzivní autorské šátky Jany Kráčmarové od roku 2014. Veškeré své know how vložila do vývoje šátku MOM.

MOM je ryze český šátek. Design a grafika jsou prací Jany Kráčmarové, šátek je utkaný i ušitý v České republice.

V šátcích MOM používáme vysoce kvalitní dlouhovlákennou bavlnu, která je spřádaná taktéž v České republice.

Dokonce i látkový obal, který se dá proměnit v tašku japonského stylu a madlo jsou vyrobeny u nás. Stejně tak kartonová krabice, i návod...

Snažíme se maximálně využívat lokální zdroje a chovat se ekologicky. Celý šátek MOM i proces jeho výroby je certifikovaný OEKO- TEX STANDARD 100, třídy I - pro děti do tří let.

Konstrukce šátku je pečlivě studovaná a dodává šátku unikátní vlastnosti.

DESIGN

Quandruplex Design

Quadruplex Design je originální způsob zobrazení vzoru na šátku, který přinesla světu Omnifera. A protože jsme její drahé dítě, můžeme jej směle využít. Jeho hlavním rysem je změna hustoty vzoru (mizení vzoru) po šířce šátku. Tento efekt dodává Vašemu MOM 4 možné vizáže. Zvolili jsme pro Vás nadčasový, téměř neviditelný vzor, do kterého jsme zakleli vše, co je pro nás důležité. Z jedné strany je jemný, poetický, drobné tečky přechází z řádu do chaosu. Když jej otočíte, získáte jednobarevný šátek s grafickým lemem MOMOMOM, kterým vysíláte světu hrdost na své postavení. Jste žena - matka. Z druhé strany získáte jen panensky bílý/ režný šátek. A čtvrtá možnost jsou jemňoučké tečky na bílém pozadí. Tuhle variabilitu prostě milujeme. 

Učící lemy

Odlišné lemy nejsou pouze grafickým vyjádřením, jsou velmi výhodné pro začátečníky, kteří se učí vázat. Při dotahování si nemůžete poplést, kterou stranu chcete dotahovat. 

Grafika

Aby Vaše estetické cítění bylo naplněné, vyhráli jsme si se všemi detaily, které se šátku týkají. Dlouho jsme ladili etikety, středové značky (s tajemným a láskyplným nápisem "UMBILICUS MUNDI"), RS kroužek, balení do tašky typu furoshiki, dokonce i krabici. Bůh je v detailu.

PRO KOHO JE VHODNÝ?

Gramáž cca 275g/m² před praním (po praní, v závislosti na péči, se gramáž zvýší až na cca 330g/m²) zajišťuje spolu s dalšími faktory univerzálnost šátku. Můžeme jej tak s klidným srdcem doporučit pro novorozence i těžké děti. Je vhodný na celé nosící období. Bude Vám stačit jeden jediný šátek. Pokud nebudete potřebovat ještě jinou barvu. Nebo dvě.

Šátek je velmi příjemný v ruce, není to žádný tenkoš. Je nadýchaný, na omak spíše tlustší, prodyšný. Nevěřili byste, že je to "pouze" bavlna, ten pocit pohodlí na ramenou musíte zkusit na vlastní kůži.

Pro MOM jsme přestavěli celý stav a můžeme Vám nyní nabídnout šátek v optimální šířce - cca 68cm po praní.

Jak vidíte, docela jsme si s tím vyhráli. Vy už nic řešit nemusíte.

 

A CO ZIMA/LÉTO?

Pokud nechcete mít jeden šátek na léto, jeden na zimu, jeden na podzim a další na jaro - o což jsme se snažili - vystačíte si s MOM v každém ročním období. Je to ten nejuniverzálnější šátek, jaký jsme mohli vymyslet. Vzdušná vazba zajišťuje komfort i v létě, ale, ruku na srdce, v třicítkách se potit budete ve všem.

 

A PÉČE?

Pro Vás, minimalisty, kteří brouzdají po naší stránce, máme výbornou zprávu. Péče je velmi jednoduchá. Pokud chcete svůj MOM vyprat, hoďte jej do pračky na 40 stupňů. Dokonce ani nemusíte čekat, až na šňůře uschne, s klidným srdcem jej dejte do sušičky na nějaký šetrnější program.

Před prvním použitím Váš MOM vyperte vždy, je to poslední krok k dokončení výrobního procesu, vazby se semknou a šátek se stane konzistentnějším. Po prvním praní se také zvýrazní barva šátku.

Pokud použijete sušičku, šátek bude měkčí a nadýchanější hned po prvním praní (může se tím o něco více srazit a nabýt tím na gramáži, nebojte se, MOM je i na toto dimenzován). Nemusíte se však obávat nějakého dlouhého zanášení, MOM je měkký velmi rychle. Pomůžete tomu žehlením s napařováním (to MOM miluje) a nebo také tzv. zavánočkováním šátku. A nebo MOM prostě jen noste, poslouží rád. (Pro milovníky tipů a triků uvedeme mezi další zanášecí metody třeba také sezení či spaní na šátku, protahování RS kroužkem... ale to už není nic pro minimalisty, jako jsme my, že ano.)

(Ehm a kdybyste přece jen chtěli prát v ruce nebo sušit horizontálně, ždímat do ručníků a jiné vychytávky, určitě vhodné adepty (rozuměj šátky), najdete v OMNIFEŘE! Nepopiratelně i taková činnost může přinášet uspokojení. Nikoli však minimalistům. Nebo alespoň většinou ne... Neberte nás za slovo.) 

VELIKOSTI ŠÁTKŮ

Vhodná délka pro základní úvaz Kříž s kapsou uvnitř (a další úvazy):

  • vel. 7 (délka 5,2m) - konfekční velikost 44 a více

  • vel. 6 (délka 4,7m) - konfekční velikost 38 - 42

  • vel. 5 (délka 4,2m) - konfekční velikost 34 - 38

  • vel. 4 (délka 3,7m) - konfekční velikost 32

Zde uvedené velikosti jsou pouhým doporučením. Záleží na Vašich individuálních proporcích, roli hraje i výška. Zvažte také, zda by Vám vyhovovaly delší cípy po navázání nebo dáte přednost spíše kratším. 

Při použití kroužku k zakončení úvazu spotřebujete méně tkaniny.

Pokud bude nosit i Váš partner, zvolte větší velikost.

Velikost 6 je základní velikost, je vhodná pro většinu lidí a využijete ji na spoustu úvazů.

Kratší šátky jsou vhodné, pokud experimentujete s úvazy s menší spotřebou látky.

Šátky MOM získali na podzimním Festivalu mini 2017 ocenění "Objev festivalu"

Šátky MOM získali na podzimním Festivalu mini 2017 ocenění "Objev festivalu"